سوالات متداول

عمده دلیل تاسیس آیتان مارکت آسان ساختن کسب و کار و تسهیل در تجارت بین المللی محصولات و تولیدات ایرانی است تا صنایع و تولید کنندگان داخلی بتوانند به راحتی در بازارهای جهانی شناخته شده و محصولات خود رادر بازارهای جهانی عرضه نمایند.

کلمه آیتان برگرفته از زبان ترکی و به معنی ماه صفت است. از آنجایی که تمام برنامه ریزی وپهنای تابش ما، حضور گسترده تولیدکنندگان ایرانی در بازارهای جهانی است، این نام انتخاب گردید.

مشتریان آیتان مارکت می توانند از تمام ملت ها و اقشار جوامع و کشورهایی باشند که کالاها و محصولات ارایه شده در آیتان مارکت به نیازها و خواسته های آنها پاسخ بدهد. همچنین مشتریان آیتان مارکت از طیف های مختلفی چون مصرف کنندگان، بازرگانان، خدمات دهندگان و... می باشند.

همه کالاهای ایرانی که کل یا بخشی از فرآیند تولید آنها در ایران انجام می شود و همچنین از نظر کیفیت، تکنولوژی و استانداردها بین المللی در سطح قابل قبولی قرار داشته باشند.

خریداران می توانند محصولات ارائه شده در آیتان مارکت را به دو طریق خریداری نمایند:

روش اول: خرید از طریق واسطه امن آیتان مارکت است که در این حالت خریداران می توانند سفارش های خود را از هر کجای بازارهای بین المللی با آیتان مارکت مطرح نمایند تا گروه آیتان مارکت طبق درخواست آنها با تامین کنندگان وارد مذاکره شده و سفارش مشتریان را از نظر قیمت، کیفیت، نوع بسته بندی و ... تهیه و ارسال نماید. در این روش خرید، دریافت و پرداخت پول، حمل سفارش، هماهنگی با تأمین کننده ها و ضمانت سلامت معامله بر عهده آیتان مارکت خواهد بود.

روش دوم: خرید از طریق ارتباط مستقیم خریداران با تامین کنندگان معرفی شده در آیتان مارکت می باشد، در این صورت مسئولیت معامله بر عهده طرفین است و آیتان مارکت هیچ تعهدی در قبال معامله انجام شده ندارد.